Systemy dociepleń, wełna mineralna OCMB Olsztyn

W każdym budynku dach pod względem termalnym jest miejscem newralgicznym. Brak odpowiedniej termoizolacji lub jej niewłaściwy dobór może skutkować utratą nawet 30% ciepła z budynku, a co za tym idzie, znacznym zwiększeniem kosztów ogrzewania. OCMB Materiały Budowlane ma w swojej ofercie najwyższej klasy ocieplenie w postaci wełny mineralnej takich producentów ja ROCKWOOL, ISOVER czy CLIMOWOOL. Wełna mineralna jest obecnie najpowszechniejszym materiałem wykorzystywanym do ocieplenia dachów, stropów, a także ścian. Coraz częściej jednak do ocieplania budynków, szczególnie mieszkalnych oraz przeznaczenia przemysłowego, wykorzystywane są płyty warstwowe z poliuretanu. To doskonałe rozwiązanie do każdego rodzaju budownictwa – łatwe w kładzeniu i dopasowaniu, ekologiczne, niewrażliwe na wilgoć, pleśnie i grzyby, wykazujące wysoką odporność ogniową, a wreszcie nieprzyjazne dla gryzoni (np. kun). Ponadto wykorzystanie płyt termoizolacyjnych dodaje nam przestrzeni, gdyż ten sam poziom termoizolacji zapewni płyta o grubości o połowę mniejszej niż grubość wełny potrzebnej do uzyskania tego samego efektu. W przypadku innych materiałów termoizolacyjnych grubość ta może być większa o nawet 100%.

 

Systemy dociepleń, wełna mineralna  THERMANO W OCMB Olsztyn

Płyty PIR, z których wykonane są produkty z serii THERMANO, to w praktyce jedyne materiały termoizolacyjne, które montuje się na krokwiach. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu eliminuje problem utraty ciepła przez tzw. mostki cieplne. Najniższy współczynnik przewodzenia ciepła wśród materiałów termoizolacyjnych (λ = 0,023 (W/mK) przekłada się na lepszą efektywność termoizolacji. W praktyce oznacza to znaczną redukcję zużycia energii niezbędnej do ogrzania budynku i wynikające z tego, istotne korzyści finansowe. THERMANO można stosować w dachach skośnych, dachach płaskich, ścianach, posadzkach czy budynkach rolniczych. THERMANO staje się w Olsztynie oraz Mławie jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do termoizolacji budynków.

SPRAWDŹ OFERTĘ PŁYT WARSTWOWYCH THERMANO.

 

Systemy dociepleń, wełna mineralna ROCKWOOL W OCMB Olsztyn

Produkty z wełny skalnej ROCKWOOL to gwarancja niepalnej, wyciszającej i trwałej izolacji termicznej, która zapewni komfort, ciepło i bezpieczeństwo na lata. To rozwiązanie do ocieplania i izolowania budynków mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Produkty ROCKWOOL do izolacji są wykonane z mineralnej wełny skalnej, która jest oparta na skale wulkanicznej. Wełna skalna jest trwałym rozwiązaniem, jako izolacja zapewni ochronę termiczną na długie lata. Wełna skalna chroni też budynki i ludzi przed niepożądanym hałasem i ogniem.

SPRAWDŹ OFERTĘ TERMOIZOLACJI ROCKWOOL.

 

Systemy dociepleń, wełna mineralna  ISOVER W OCMB Olsztyn

ISOVER to marka materiałów izolacyjnych, która wraz z Rigips, Weber, Ecophon wchodzi w skład oferty produktów budowlanych firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach należącej do Grupy Saint-Gobain. ISOVER, lider wśród producentów mineralnej wełny szklanej i skalnej, oferuje wiele produktów do izolacji budynków w budownictwie ogólnym oraz izolacji technicznych stosowanych w przemyśle. Oferta materiałów dostępnych w Polsce obejmuje izolacje z wełny mineralnej zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych do dachów, stropów, ścian i posadzek.

SPRAWDŹ OFERTĘ TERMOIZOLACJI ISOVER.

 

Systemy dociepleń, wełna mineralna  CLIMOWOOL W OCMB Olsztyn

W bogatej ofercie marki CLIMOWOOL znajduje się pełna gama materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej oraz płyt z mineralnej wełny szklanej pokrytych welonem z włókna szklanego. Dzięki produktom Climowool mogą Państwo dowolnie budować ocieplenie oraz izolację akustyczną w swoich domach. Poszczególne grupy naszych produktów służą odpowiednio do: ocieplania i izolacji termicznej dachów, poddaszy i stropodachów, izolacji akustycznej ścianek działowych oraz ocieplania elewacji budynków.

SPRAWDŹ OFERTĘ TERMOIZOLACJI CLIMOWOOL.